Вікторія Сюмар виграла суд у справі Медведчука

Народний депутат фракції «Народний фронт», голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар виграла апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом члена «Опозиційного блоку», соратника Медведчука Василя Німченка у справі, пов’язаній із перешкоджанням журналістам охоронцями кума Путіна.

«Ми виграли у Німченка (вважай у Медведчука) Апеляційний суд! Це означає, що Комітет зі свободи слова і надалі зможе заслуховувати справи порушень прав журналістів і захищати їхні права», – наголосила Вікторія Сюмар.

«Ми будемо наполягати на тому, щоб кожна справа щодо порушень прав кожного українського журналіста, як, власне, і кожного українця, була доведена до суду, винні – несли покарання, для нас це – принципова позиція», – сказала вона.

«Я дуже рада, що сьогодні суд визнав право комітету займатися цією темою – темою безпеки журналістів, темою умов, у яких мають працювати журналісти, а не назвав це, як говорив наш колега з «Опозиційного блоку» Німченко, наступом на горло демократії», – заявила Вікторія Сюмар.

За її словами, депутат Німченко прийшов на засідання комітету, поставив усі запитання, які хотів, виступив, але в підсумку назвав засідання «узурпацією», «диктатурою» та «інквізицією».

«Я вважаю, що кожен політик має докластися до того, щоб в Україні працювала правоохоронна система і права людини і права журналістів були дотримані», – підсумувала Вікторія Сюмар.

Як відомо, 7 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики заслухав проміжні результати розслідування нападу охоронцями Віктора Медведчука на журналістів програми «Схеми» біля VIP-терміналу аеропорту «Київ». Вікторія Сюмар тоді заявила, що хід розслідування щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів викликає занепокоєння.

Після цього народний депутат з «Опозиційного блоку» Василь Німченко подав позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою визнати протиправними дії голови комітету.

Повідомляє Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: