Стандарти і діаманти. ГПУ спростувала сенсаційні заяви Каська і Сакварелідзе

Прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган спростувала інформацію щодо того, що вбитий 5 березня у Києві власник ювелірного заводу Сергій Кисельов нібито був “головним свідком” по справі так званих діамантових прокурорів. За словами Сарган, небіжчик не мав жодного процесуального статусу у цій справі, що вже кілька років поспіль розглядається у судовій залі. До речі, особистий склад сторони обвинувачення також не змінювався впродовж усього судового провадження, уточнила речниця Генпрокурора.

Таким чином, інформація, що була вкинута у інформаційний простір колишніми співробітниками Генеральної прокуратури Віталієм Каськом і Давідом Сакварелідзе і поширена ЗМІ виявилася суцільною брехнею.

Слід зазначити, що Кримінальний процесуальний кодекс України не має визначення “головний свідок”, не розрізняє свідків за принципом важливості їхніх свідчень для слідства. Водночас, розголошення даних досудового слідства до їх опублікування у залі суда (адже досі Кисельов не згадувався у провадженні) є кримінальним злочином, передбаченим ст. 387 Кримінального кодексу України. Втім, не дивно, що вищезгадані громадяни не обізнані чинним законодавством, враховуючи їхні особисті якості і реальний рівень кваліфікації, які вони неодноразово демонстрували суспільству.

Дивно інше: той рівень довіри до їхніх слів з боку вітчизняних засобів масової інформації, які лише 5 лютого підписували якийсь меморандум щодо дотримання журналістських стандартів.

 

Поделиться в социальных сетях: