Провал вистави «В’язень сумління»

Демарш вже колишнього голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова проти чинного Президента України не перетворився на епічний серіал, а виявився “короткою стрічкою”. Сьогодні Кабінет Міністрів погодив відставку голови ОДА, проголосувавши майже одностайно — крім одного з членів. Хто з міністрів голосував “проти”, поки не повідомляється. Соцмережі схиляються до думки, що це був колега Степанова у справі забезпечення “прозорих і чесних виборів”. Про те, чи справді вони пройшли на Одещині чесно та прозоро, свідчить хоча б той факт, що саме у нашій області СБУ викрила “виборчу мережу”, кілька разів зупиняла передачу грубих грошей, призначених для фінансування виборчих штабів та вербування членів комісій, дехто з організаторів був заарештований та навіть вже отримав покарання. Кількість залежних від ОДА працівників бюджетної сфери у складі окружних та дільничних комісій теж вражає уяву.

Влаштований Максимом Степановим флешмоб його підлеглих нікого, здається, не збудив, хіба що представників одеського “Демальянсу”, погрози яких силоміць протистояти правоохоронцям у разі спроби видворити звільненого голову ОДА з кабінету одесити сприйняли із сарказмом. Дійсно, популярність Степанова не виходить за межі стін облдержадміністрації, а серед активної частини суспільства Одещини за час своєї каденції він здобув лише репутацію тихого корупціонера.

Рішення Кабміну підтримати подання Президента про звільнення Максима Степанова — очікуване. Одеська область минулого року продемонструвала чи не найнижчі показники розвитку і випередила хіба що Донецьку та Луганську. Так, за даними Мінінфраструктури, Одещина спромоглася освоїти лише трохи більше 50% коштів, спрямованих на будівництво доріг. Область значно відстає за середніми по країні  темпами зростання заробітної платні, впровадженню програм енергозбереження, телемедицини, ініціатив соціального захисту. Пригадаймо хоча б зірвану програму допомоги тимчасово переміщеним особам, про яку днями нагадував “Одеський ракурс”. Про впровадження електронного самоврядування, щорічні провали програми субсидіювання незахищених верств населення і, нарешті, зухвалий саботаж затвердженої ще два роки тому Кабміном виплати компенсацій за комунальні послуги та монетизації соціальних виплат не варто згадувати й поготів.

Слід додати, що під час останнього візиту Петра Порошенка до Одещини активісти передали президентові низку документів про корупційні оборудки очільника області. Їхня суть коротко викладена у блозі Дем’яна Ганула на “Думській.net”. Вочевидь, саме це, а зовсім не пресловута помста Порошенка за “організацію чесних виборів”, стало причиною президентського указу.

“Хочеш приховати свої оборудки — волай про політичні переслідування”, — цей традиційний рецепт українських злодіїв незмінно використовується тут впродовж кільканадцяти років. Сьогодні до когорти “в’язнів сумління” долучився колишній голова ООДА. Невдовзі слід очікувати на “плівки Степанова” і нові розслідування реєстрових антикорупціонерів про страшні тортури, якими голів облдержадміністрацій примушувала брати хабарі і розтринькувати обласні бюджети Банкова. Цим нас не здивуєш, як не здивуєш мексиканця мильною оперою.

Дивує інше. Те, з якою легкістю єдиний можновладець, що підтримав Степанова на засіданні Кабінету Міністрів, множить цим на нуль репутацію місцевих осередків своєї партії. Репутацію, яку вони здобували “в полях”, і яку, попри все, примудрилися не стратити аж до сьогодні.

Володимир Саркісян

Поделиться в социальных сетях: