Православна Церква України: Оцінюйте кандидатів не за обіцянками

Сьогодні, 5 березня, на офіційному сайті Православної Церкви України опубліковано звернення Священного Синоду ПЦУ з приводу виборів Президента України. Документ підписаний Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм.

ЗВЕРНЕННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ

Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

з приводу виборів Президента України

Дорогі брати і сестри! Шановні співвітчизники!

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. На них шляхом голосування український народ повинен обрати Главу держави.

Дорогі виборці! Ми закликаємо вас використати час, який лишився до дня голосування, для ознайомлення з кандидатами та їхніми програмами, щоби у день голосування, 31 березня, помолившись, прийти на виборчі дільниці та зробити відповідальний, усвідомлений вибір.

Україна вже понад п’ять років вимушена оборонятися від широкомасштабної агресії Російської Федерації проти нашої держави. Тож в умовах нав’язаної агресором нашому народу війни під час голосування слід особливо враховувати, що Президент є Верховним Головнокомандувачем. Тому від нашого вибору залежить також наближення перемоги над агресором та досягнення не капітуляції перед ворогом, до якої, говорячи про мир, фактично закликають частина політиків, а справжнього справедливого миру.

Особливо слід наголосити на моральній складовій виборів. Обман чи підкуп виборців, надання їм завідомо нездійсненних обіцянок, фальшування підсумків голосування є виявом неправди, яка є порушенням Божих заповідей. Тому ми закликаємо кандидатів у Президенти та всіх учасників виборчого процесу пам’ятати про відповідальність не лише перед людським законом, але і перед Богом, Який бачить все.

Дорогі виборці! Знову, як і під час попередніх виборів, нагадуємо: не слід продавати свій голос ані за гроші чи інші матеріальні цінності, ані за солодкі обіцянки. Зробіть свій вибір чесно і за совістю, керуючись здоровим глуздом та власними світоглядними переконаннями.

Наше спільне завдання – зберегти державність, незалежність і єдність України. Тож оцінюйте кандидатів не за обіцянками, а за плодами їхніх справ, здатністю впоратися із поставленими перед Главою держави завданнями.

Від голосу кожного, від рішення виборців у день голосування справді залежить, яким буде наше спільне майбутнє. Усвідомлений, відповідальний, чесний вибір під час голосування 31 березня – наш внесок у досягнення перемоги та миру для України, побудови її кращого майбутнього.

Бажаємо всім мудрості від Господа та закликаємо на добрі справи Боже благословення!

Від імені Священного Синоду –
Епіфаній,
Митрополит Київський і всієї України

 

Під час Євромайдану стіни Свято-Михайлівського Золотоверхого собору стали надійним притулком для побитих та катованих майданівців, а панотці — живим щитом для них. Втім, не лише захисту від фізичних тортур потребують люди.  Не менш важливим є захист від помилок душевних. “Не лякайтеся тих, хто тіло вбиває, а душі вбити не може; але бійтеся більше того, хто може й душу, і тіло вам занапастити в геєнні”, сказано в Євангелії від Матвія (Мт 10:28). Саме від хибних рішень і застерігають нас наші духовні лідери.

У тому, що церковні ієрархи у вирішальні для держави і нації часи звертаються до громадян, немає нічого дивного. Адже справжні пастирі зобов’язані опікуватися отарою своєю і наставляти її. Але, як казав кіплінгівський пітон Каа, до кінчика хвоста соромно, що наше суспільство на шостому році Революціі Гідності досі потребує такої настанови. Соромно, що панотці мусять нагадувати нам, громадянам України, про війну, що знекровлює нашу вітчизну, і про гідність, що за неї шість років тому били набат Михайлівські дзвони.

Володимир Саркісян

Поделиться в социальных сетях: