Парламент ратифікував угоду з Фінляндією щодо підтримки реформи «Нова українська школа»

Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Фінляндією щодо підтримки реформи «Нова українська школа».

За ратифікацію проголосувало 247 народних депутатів.

«Як відомо, фінська загальна середня освіта є однією з провідних у світі. При цьому Фінляндія обрала одним із пріоритетів співпраці з Україною саме напрям освіти, оскільки вони оцінили нашу реформу як надзвичайно прогресивну», — заявила міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич, виступаючи в парламенті.

«Ми маємо після ратифікації отримати 6 млн євро безповоротної допомоги. І ці гроші будуть спрямовані найперше на підвищення кваліфікації вчителів, зокрема покращення підготовки в педагогічних університетах», — пояснила вона.

Згідно з Угодою, окрім підвищення кваліфікації вчителів, Україна та Фінляндія також працюватимуть над популяризацією освіти та вдосконаленням  освітнього середовища, зокрема йдеться про розробку електронних навчальних матеріалів.

Передбачені Угодою 6 млн. євро допомоги розраховані на 4 роки для втілення пріоритетних завдань Нової української школи.

Нагадаємо, Угоду було підписано міністром освіти і науки Лілією Гриневич та міністром закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні 5 березня 2018 року  в Києві.

Повідомляє Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: