Освячення накупольних хрестів Покровського храму

У неділю, 2 вересня, відбулося архієрейське богослужіння з нагоди освячення накупольних хрестів одеського храму Покрови Пресвятої Богородиці Одесько-Балтської єпархії УПЦ КП. Єпископ Одеський і Балтський Павло возніс молитву за здоров’я та многая літа Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Вселенського патріарха Варфоломія та за дарування Українській Православній церкві автокефалії. Преосвященний благословив воїнство українське, що боронить нашу державу та парафіян, чиїми добровільними пожертвами вже дев’ять років поспіль будується храм.

Символічно, що на обороті пелюсток куполів майбутнього храму, за словами його настоятеля — протоієрея Олександра Філіппова — будуть гравіровані імена усіх, хто долучився до будівництва церкви.

По завершенні богослужіння, митрофорний протоієрей Віталій Сеник розповів парафіянам про походження купольних хрестів від Животворного Хреста. Ця апокрифічна легенда, за якою тримальний стовп хреста, на якому був розіпнутий Спаситель, походить від гілки дерева пізнання Добра і Зла, що її Архангел Міхаїл віддав синові Адама Сифу, мало відома українським вірянам.

Поделиться в социальных сетях: