Омбудсман: «Окупаційна влада продовжуює переслідувати та залякувати людей»

Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова зробила заяву стосовно репресій з боку російського окупаційного режиму щодо кримських татар.

Заява щодо обшуків та затримання кримських татар на території тимчасово окупованого Криму

Сьогодні відбулися наймасштабніші обшуки за всю історію окупації Криму.
У мікрорайоні Кам’янка міста Сімферополь затримано 24 кримських татар, яких обвинувачують в організації діяльності організації, яка згідно з законодавством РФ визнана терористичною та в участі у діяльності цієї організації.
Окупаційна влада продовжуює переслідувати та залякувати людей по так званій «справі Хізб-ут-Тахрір». За підозрою в участі у організації цієї справи вже заарештовано та ув’язнено 28 осіб.
Згідно норм Женевської конвенції 1949 року «Про захист цивільного населення під час війни», країна-окупант не має права застосовувати своє законодавство на окупованій території.
РФ має виконати у повному обсязі резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року.
Я закликаю усю міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади та посилити тиск на РФ з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму.

Затриманим у плині спецоперації ФСБ кримським татарам ставлять у провину участь у терористичній організації. Втім, будь-кому ясно, що арешти відбуваються суто за національною ознакою, абсолютно незаконно з точки зору міжнародного права,  і мають на меті залякування киримли, що не підтримують окупацію власної землі.

Поделиться в социальных сетях: