Максим Бурбак: Закон про особливості місцевого самоврядування на Донбасі почне діяти лише після відновлення там української влади

Парламент ухвалить своє рішення щодо початку виконання закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей лише після повного і остаточного виведення за межі України російських окупаційних військ.

Про це з трибуни парламенту заявив керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак.

«Народний фронт» заявляє про свою жорстку умову. Положення закону №1680-VII від 16 вересня 2014 року, включно з проведенням виборів на цій території, можуть набути чинності лише після повного і остаточного виводу за межі України російських окупаційних військ», — заявив керівник фракції.

«Порядок верифікації факту виведення окупаційних сил буде встановлений законом №7163 (про забезпечення державного суверенітету на Донбасі), який ми щойно проголосували», —  сказав Бурбак.

Він наголосив, що «Народний фронт» послідовно підтримує мирне врегулювання російсько-українського конфлікту, якщо план такого врегулювання відповідає Конституції і законодавству України, українським національним інтересам і нормам міжнародного права.

Водночас він акцентував увагу на неприпустимості примушення України до «політичних рішень». «Неприпустимо, щоб увесь процес врегулювання конфлікту полягав у змушуванні України до «політичних рішень». Першим і обов’язковим кроком має бути виконання Росією безпекових положень Мінських домовленостей. Україна не порушує своїх зобов’язань за «Мінськом», а лише захищається», —  наголосив Максим Бурбак.

«Важке озброєння української сторони залишається там, куди воно було відведено згідно з умовами перемир’я. Росія досі не виконала ЖОДНОГО свого зобов’язання. Отже, ми категорично не можемо переходити до виконання політичної частини домовленостей. Тим більше, поки не може бути й мови про так зване «проведення виборів на Донбасі». Спочатку військова деокупація, верифіковане виведення російських військ і контроль України над державним кордоном. Лише потім можна говорити про все інше», —  резюмував керівник фракції.

Повідомляє Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: