Людина, яка поки що сміється

Два роки тому суспільство обурювалося найменшому конфлікту між новоствореними антикорупційними органами. У соцмережах точилися справжні бійки прихильників САП та НАБУ. Громадяни знали поіменно чи не кожного працівника НАЗК. Рік тому суспільний інтерес нагадував тоталізатор на боях без правил. Сьогодні ця чергова мильна опера під назвою “Аби не працювати” взагалі перестала хвилювати глядача. Набагато цікавіше, ніж дивитися на нескінченні чвари між Ситником та Холодницьким чи на безтурботний сон Мангула, самотужки читати податкові декларації місцевої “еліти”. Візьмемо, наприклад, депутата Одеського міської ради від “Опоблоку” Олександра Орлова. Того самого, що під час минулої сесії міськради  зневажливо висловився на адресу військовослужбовців Збройних Сил України, поставив під сумнів наявність у них гідності. Весела у нього вдача — не може не посміхатися. Прямо як у творі Гюго “Людина, яка сміється”. Ось трішечки досі не опублікованих цитат з цього роману про пана депутата.

2015 року Олександр Орлов подав декларацію за попередній рік, згідно якої не мав за душею жодних доходів, крім заробітної плати. Олександр Віталійович тоді заробив тяжкою працею на посаді заступника директора ТОВ “Центр сучасного проектування” 39054,00 гривні. Погодьтеся, що 3254 гривні 560 копійок на місяць для такої посади — чисте волонтерство. Навряд чи цієї зарплатні вистачало хоча б на оплату комунальних послуг двох вказаних у декларації одеських квартир (100.08 кв.м, що належить самому пану Орлову, та 42.4 кв.м, що належить його жінці). Іще 13001,00 гривні зарплатні принесла до сімейного бюджету його  дружина Ірина Іванівна. Без них навряд чи можна було б заправити пальним Mercedes ML 2012 року та Toyota Camry 2010 року випуску та їсти-пити протягом року.

Того важкого року подружжя Орлових не отримувало грошей із жодних додаткових джерел: у розділах 7-22 стоять суцільні прочерки. Може, саме тому, у декларації за наступний рік Олександру Орлову вже належить лише чверть стометрового житла. Та й сама квартира дивним чином перетворилася на житловий будинок, трьома чвертями якого володіє Серафима Олесіївна (так у декларації). Певно, і комуналку сплачують згідно із долями власності — все ж легше. Нового рухомого та нерухомого майна подружжя Орлових у 2015 не декларували, і доходи зменшилися. Сам тимчасово непрацюючий депутат Одеської міськради задекларував того року зарплатню у сумі 26400,00 грн, а його дружина — 20400,00 грн. Інших джерел надходжень, судячи з декларації, у Орлова не було.

Усе викладене вище можна вважати зав’язкою. Щорічна ж декларація за 2016 рік стрімко наближає нас до кульмінації. По-перше, виявляється, що вже згадану нами одеську  квартиру площею 42,4 кв. м дружина депутата придбала у 2011 році за 25 тисяч 28 гривень. Кажуть, таке щастя буває. Хоча, ані зі мною, ані з моїми знайомими таке не траплялося. Ну всім таланити не може, правда? Втім, це ще не все. У грудні 2013 Ірина Іванівна придбала земельну ділянку площею 6 соток у селі Молодіжне Овідіопольського району за 44618,00 грн — це передмістя м. Чорноморська. І садовий будиночок на ньому за 322837,00 грн. Цікаво, що цю покупку вона здійснила саме тоді, коли її благовірний обіймав посаду заступника голови Одеської облдержадміністрації і виконував забаганки сумнозвісного Миколи Скорика. Зокрема, Олександру Орлову була вручена підозра щодо співучасті у організації побиття журналістів та євромайданівців 19 лютого 2014 року під будівлею Одеської ОДА. Суд узяв його під варту з можливістю застави у розмірі 8 млн 678 тис грн. Застава, звісно, була внесена негайно.

Втім, повернемося до основної лінії оповідання. Вже 2015 року Ірина Орлова стала власницею ще одного будинку площею 42,9 кв.м у селі Троїцьке, на що витратила майже весь родинний дохід за попередній рік — 42907,00 грн. А сам Олександр Віталійович замість кролика дістав зі свого чаклунського циліндру ще одну квартиру в Одесі площею 64,4 кв.м, яка досі не фігурувала у деклараціях, хоча перебуває у власності нашого героя аж з 1999 року. От така матеріалізація об’єктів нерухомості.

Цікаво також переглянути і доходи чародійника за цей магічний 2016 рік. Саме цього року Олександр Орлов вийшов на довгоочікувану пенсію, якої йому було нараховано 26976,00 грн — навіть більше, ніж попередня зарплата вийшло. Втім, це ще не все. Серед доходів вказані відсотки з банківського депозиту Олександра Віталійовича у банку “Восток” у розмірі 23992,00 грн. Сам же депозит складає 400 тисяч доларів США. Згадайте: жодних цифр у розділах 45-53 минуло- та позаминулорічних декларацій не було. Нерухомість свою наш пенсіонер не продавав, інтелектуальну власність — збави бог. Навіть улюблені іншими розділи “викладацька діяльність” та “професійна діяльність” цнотливо порожні. На тлі цієї нової дивовижної матеріалізації, 100 тисяч гривень готівкою у депутатській заначці та мізерні 11 тисяч долларів і 5,5 тисяч євро, що задекларовані його дружиною, уяви не вражають.

Минулого року суттєвих змін у статках Орлова не відбулося, хіба що банківські депозити він перевів у готівку. Отже, будемо чекати на нові дива у виконанні магістра-престідіжитатора вже у декларації за поточний рік. Якщо, звісно, служителі закону не перервуть сеанс чорної магії надто веселого депутата.

Володимир Саркісян

Поделиться в социальных сетях: