Курс на НАТО та ЄС буде закріплено в Конституції України, — Сергій Пашинський

Верховна Рада ухвалить наступної сесії євроінтеграційні зміни до Конституції Україні, які полягають у закріпленні стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору.

Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, представник фракції «Народний фронт» Сергій Пашинський в інтерв`ю журналістам, коментуючи відповідний законопроект (№9037).

«Я хочу звернути увагу, що ми провели комітет і вже прийняли рішення — одноголосно підтримали законопроект Петра Порошенка про закріплення курсу на ЄС та НАТО в Конституції України», — заявив Пашинський.

«Хотів би звернути увагу, що це, з моєї точки зору, епохальний момент і я надіюсь, що ми швидко пройдемо цю процедуру. Це досить складна процедура: спочатку треба мати підтримку 226-ма голосами у сесійній залі, далі законопроект має пройти перевірку у Конституційному Суді, і далі – на новій сесії ми маємо голосувати. Але я як голова комітету з питань нацбезпеки зроблю усе можливе і неможливе, аби ми отримали таку норму в Конституції і унеможливили повторення ситуації лютого-березня 2014 року», — підкреслив він.

Звернув увагу Сергій Пашинський й ще на одне історичне рішення, офіційно затверджене парламентом цього тижня.

«Ми ухвалили вчора зміни до Статуту (військового, про привітання. – Ред.), так що «Слава Україні!», — підсумував голова профільного комітету.

Повідомляє Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: