КСУ має долучити стенограму зустрічі Президента з лідерами фракцій до подання про незаконний розпуск Ради, — Тетерук

Конституційний Суд України має долучити до подання про незаконний розпуск парламенту Президентом стенограму зустрічі Зеленського з лідерами фракцій, оприлюднену учора на сайті АП, — як доказ того, що у гаранта були відсутні конституційні підстави для указу про припинення повноважень ВР.

Про це заявив перший заступник керівника фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук під час виступу з парламентської трибуни.

«Про це була пряма цитата Президента (у стенограмі. – Ред.) Зеленського. Він визнавав, що у нього нема конституційних причин для розпуску Ради і він керувався виключно політичною доцільністю і рейтингами, про які в законі нема жодної згадки і посилання», — сказав Тетерук.

«Таким чином ми долучимо цю стенограму до подання КСУ, щоб довести, що це рішення є глибоко неконституційним та популістичним — таким, що ґрунтується на владній позиці Зеленського і не відповідає Конституції. Це є неприпустимим, бо такого собі не дозволяли навіть ті президенти, які зараз сидять під охороною ФСБ в «золотій клітці» Кремля. Всі ті, хто намагається узурпувати владу або діяти всупереч Конституції — закінчують дуже погано. Тому застерігаю усіх, хто сидить у владних кабінетах і приймає рішення: дотримуватись здорового глузду та верховенства права, і лише тоді ми маємо шанс на державу», — сказав народний депутат.

Андрій Тетерук також відзначив, що його турбує ще й те, що «стенограма була дуже цензурована», проте це не заважає її долучити до подання 62-х народних депутатів до КСУ про незаконний розпуск парламенту. 

Повідомляє: Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: