Коли погони завеликі

Знагла призначений на посаду першого заступника голови Служби безпеки України бізнес-партнер чинного президента Іван Баканов тихцем отримав військове звання лейтенанта. Як пояснюють обізнані люди, погони на Баканова вдягли заради того, щоби призначення виглядало більш-менш пристойним з точки зору закону. “Піджаки” не мають права претендувати на посаду у головному контррозвідувальному органі країни більшу за посаду прибиральниці. Подейкують, що у пана Баканова не лише відсутня необхідна для лейтенантського чина військова освіта, а й досвід служби бодай в інтендантському підрозділі Збройних Сил. Академія праці, соціальних відносин та туризму, яку скінчив Баканов, поки що, на жаль, не підготувала жодного Мольтке чи Аль-Мансура.

Втім, це далеко не перший в історії сучасної України приклад раптового перетворення “штафірки” на офіцера. Одесити добре пам’ятають стрімку кар’єру такого собі Володимира Боделана, що за два роки встиг не лише набути офіцерське звання та очолити Одеський главк ДСНС, а й здолати шлях від лейтенанта до капітана цивільного захисту, примудритися пройти атестацію і змінити чотири капітанські зірочки на одну майорську. Правда, за Володимира Руслановича клопотав всесильний Руслан Боделан, чия тісна дружба з Віктором Януковичем була гарантією прихильності двох видатних “рятувальників” країни — Нестора Шуфрича та Віктора Балоги. Тому, дивуватися воєнній кар’єрі директора комедійної студії Івана Баканова, за спиною якого щонайменш цілий президент України, не варто. Кінець-кінцем, не місце красить людину, і не боги, як кажуть, горшки ліплять.

До речі, про “ліплять”. Свого часу згаданий Володимир Боделан уславився тим, що із превеликим апломбом віщав на всю країну про те, що тіла померлих від отруєння чадним газом набувають якоїсь характерної лише для цього випадку пози. Він примудрився навіть спробувати переконати у своїй версії автора цих рядків — колишнього професійного судово-медичного експерта. Іван Баканов вже відзначився заявою про агресивні плани Румунії щодо української Буковини, обґрунтовуючи її футуристичним відео з Youtube. І навіть спробував переконати у реальності цієї небезпеки професійних контррозвідників власного відомства…

Насправді, автор зовсім не намагається глузувати з Івана Баканова, бажає йому всіляких успіхів на обраному ним поприщі і кар’єри не до майорських, а аж до генеральських погонів. Хай життєвий шлях нового очільника СБУ більше нічим не нагадує “курікулум віте” Володимира Боделана, що наразі перебуває у розшуку за статтєю Кримінального кодексу і обіймає посаду штатного барабанщика кози-емеритки при російському столоначальникові.

Володимир Саркісян

фото: Liga.net

Поделиться в социальных сетях: