Ігор Жданов закликав міністрів спорту 35 країн бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії

Міністр молоді та спорту України, представник партії «Народний фронт» Ігор Жданов направив листа усім міністрам — відповідальним за спорт в тих 35 країнах, чиї футбольні команди заявлені для участі у Чемпіонаті світу в країні-агресорі Росії.

«Звертаюся до своїх колег з проханням бойкотувати ці змагання на політичному рівні. Покажіть Путіну червону картку», — йдеться в листі.

Ігор Жданов наголошує, що з огляду на численні грубі порушення Росією Статуту ООН та міжнародного права «ми повинні адекватно і активно реагувати на російську політику агресії, окупації, втручання у внутрішні справи суверенних держав та широкомасштабні порушення прав людини в Росії і на окупованих Росією українських територіях Криму та Донбасу».

Крім того, йдеться у зверненні, санкції проти Росії, такі як відсторонення олімпійської збірної Російської Федерації від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року, свідчать про офіційне визнання міжнародною спільнотою та ВАДА фактів порушення Росією міжнародного антидопінгового законодавства.

«Наразі російське керівництво не припинило збройної агресії проти сусідніх країн і грубо порушує міжнародне право. Крім того, російська пропаганда використовує Чемпіонат світу з футболу 2018 для просування ідеї повернутися до «бізнесу як завжди», — підкреслює очільник Мінмолодьспорту України.

Він також нагадує, що у цей час понад 60 невинних громадян України незаконно утримуються за сфабрикованими та політично вмотивованими звинуваченнями в Росії та на території тимчасово окупованого Криму. Вони піддаються тортурам та позбавлені належної медичної допомоги.

«Злочини Росії проти України та демократичного світового порядку вимагають більш рішучого та ефективного реагування з боку міжнародного співтовариства. У зв’язку з цим закликаю Вас бойкотувати Чемпіонат світу з футболу 2018 в Російській Федерації», — йдеться у листі.

Повідомляє Народний фронт

Поделиться в социальных сетях: