Есмінець ВМС США «Дональд Кук» прибув до Одеси

25 лютого цього року до Одеського порту ввійшов ракетний есмінець ВМС США «Дональд Кук» (USS Donald Cook).

Корабель прибув з дружнім візитом і пробуде тут до 27 лютого.

За повідомленням офіційного сайту командування Шостого флоту США, метою даного візиту есмінця в чорноморський регіон є проведення спільної з союзниками операції із забезпечення безпеки і зміцнення регіональної стабільності. Зокрема, минулого тижня корабель провів спільні морські маневри з фрегатом Військово-Морських Сил Турецької Республіки «Фатіх».

«Дональд Кук» — частий гість в Чорному морі. Одеса вже приймала есмінець з візитом доброї волі у 2007, а також декілька років тому під час міжнародних військово-морських навчань серії «Сі бриз». У квітні 2014 есмінець брав участь у спільних маневрах з румунськими ВМС, а наприкінці того ж року відвідав порти Румунії та Болгарії.

У січні цього року корабель заходив у Чорне море з візитом до порту Батумі, де взяв участь у спільних навчаннях із Службою берегової охорони Грузії.

— Військово-Морські Сили США продовжують надавати підтримку нашим союзникам і партнерам в загальних регіональних інтересах, для забезпечення стабільності на море. Наш візит демонструє взаємодію ВМС у досягненні загальних цілей безпеки в цьому регіоні, — повідомив командир ракетного есмінця «Дональд Кук» Метью Дж. Пауел.

За повідомленням ВМС України

Поделиться в социальных сетях: