Атракціон популізму: хто із українських політиків пообіцяє дешевший газ в Україні

Українцям треба набратись терпіння і пережити вибори. Спочатку навесні – президентські, а потім  восени – парламентські. Адже на їх голови вже зараз, до офіційного старту марафонського забігу кандидатів, сипляться неймовірні, просто таки, фантастичні обіцянки здобувачів такого бажаного для них крісла на вул. Банковій в Києві – посади Президента України.

 

Команда спринтерів

За бажанням вмоститись в таке омріяне роками в снах і думках крісла глави держави, очолює цю спринтерську компанію, звісно ж, народний депутат України Юлія Тимошенко. У неї, насправді, дуже гарна спортивна форма. У свої 58 років вона легко пробігає дистанцію у 10 км, і не кожен чоловік та й юнак на те здатний. І це вже її третя спроба «порулити» державою:  то «батя-проффесор» обійшов на повороті, то нинішній президент ще в першому турі не дав їй шансу. Що робити цього разу їй? Так – обіцяти народу те, що він хоче почути.

 

Каплін виявився крутішим

Тож, не довго думаючи, Юлія Володимирівна обіцяє електорату: «Як тільки ви мене оберете – ціну на газ для вас знижу в двічі». Не дарма її називають «газовою королевою». Народ досі пам’ятає її на посаді віце-прем’єр міністра України, на якій вона опікувалась «газовими питаннями». А що вже й казати про газові контракти, які вона підписала з Путіним перебуваючи вже на посаді Прем’єр-міністра України, в результаті чого ми отримали найвищу ціну газу в Європі – 450$ за 1 тис. куб. Ось і зараз: обіцяти – не мішки тягати на плечах.

 

Альтернативна обіцялка всіх переплюнула

«Е, ні, дорогенька Юля, це моя тема, і я її тобі не віддам. Це я, і тільки я,  маю право таке обіцяти»,— подумав головний радикал і народний депутат України Олег Ляшко. І теж заявив: «Обіцяю знизити ціну на газ в двічі. Бо я – за правду, за народ, за справедливість!». Правда, не зрозуміло в чому тут прикол? — те ж, що і леді Ю, тільки в радикальній обгортці. Набагато епатажною була його витівка, коли він привів під стіни Верховної Ради корову. Ніхто не знає для чого Олег це зробив, але за тварину радісно – бідолашна хоч світ побачила. До речі, може саме після цього зухвалого наступу на парламент Ляшко частенько усіх своїх опонентів називає так лагідно: «Скотиняка»?

«Дитячий садок якийсь, вигадали, що пообіцяти. Ось я як пообіцяю, то пообіцяю. Це я справжній Дід Мороз. Я вас переплюну!», — дивлячись на Тимошенко та Ляшка подумав собі народний депутат України Сергій Каплін. Набрав повні груди повітря та повен рот слини – і таки переплюнув. «Знижу ціну на газ в чотири рази!», — пообіцяв він на усіх своїх  чисельних білбордах по усій Україні. Оце так, оце вже серйозно

 

Нехай поживуть, як ми

І що ж нам, українцям, тепер робити серед усієї цієї популістської «благодаті»? Може пошити мішки під ялинку для новорічних обіцянок? Чи намалювати ікони з ліками наших теперішніх депутатів-популістів? Чи може скинутись останніми копійками та купити цим «обіцялкіним» у найвіддаленіших селах нашої держави хатинки, вони там не дорогі. І нехай вони мають увесь соціальний пакет, який включає все: мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум в Україні, відповідна пенсія, доступна медицина та ліки. І обов’язково газ, яким Юлія Володимирівна усіх нагородила свого часу – по 450$ за 1 тис. куб. Та годі, чого вже там скупитися: нехай вони мають геть усе, все те, що вони нам наобіцяли.

А ми усі їм пообіцяємо всього, що вони хочуть почути – і нехай ні в чому собі не відмовляють.

З наступаючим Новим роком, шановні народні обранці! Дивіться, на прогадайте!

З наступаючим Новим роком, мудрий український народе! Думайте та не помиліться у році наступному. Бо будемо мати те, що обрали. Даруйте – тих, кого обрали.

Владислав ОЗАРІНСЬКИЙ,

головний редактор видання «Народна думка»

Поделиться в социальных сетях: